Akıllı Lens Nasıl Takılır?

Akıllı lens takma ameliyatı, FAKO yöntemi olarak bilinen özel bir göz tedavisi ile yapılmaktadır. Bu uygulamanın ilk aşamasında gözlere, dokuların ağrı hissi duymasını önleyen özel bir göz damlası damlatılmaktadır. Göz damlasının etkileri başladıktan sonra ise cerrahi uygulamalara geçilmektedir. Bu uygulamalar sırasında gözdeki hedef bölgeye 2 ila 3 milimetre civarında değişen, son derece küçük bir kesi uygulanmaktadır. Daha sonra ise yoğunlaştırılmış ses dalgaları kullanılarak gözde yer alan doğal lens sıvılaştırılmakta ve bölgeden tahliye edilmektedir. Bu işlem tamamlandıktan sonra ise doğal lensin bulunduğu bölgeye akıllı lens yerleştirilmektedir. Bu uygulamalar her iki göze farklı günlerde yapılır, aynı gün içinde iki göze birden müdahale edilmez.

Akıllı Lens Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Akıllı lens ameliyatının süresi, hastanın göz yapısına ve ameliyatın detaylarına göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu ameliyatın süresi genellikle 15 ila 20 dakika arasında değişiklik göstermektedir. Akıllı lens ameliyatı genelde iki seans şeklinde yapılır ve her seans, bahsetmiş olduğumuz gibi 20 dakika kadar sürer.

Akıllı Lens Ameliyatı Ağrılı Mı?

Akıllı lens ameliyatında, cerrahi işlemlere başlamadan önce göze, dokuların ağrı hissetmesini engelleyen, özel bir göz damlası damlatılır. Yani hastalar akıllı lens ameliyatı sırasında ağrı hissetmez, rahatsızlık hissi duymazlar.

Antalya Akıllı Lens Fiyatları 2023

Antalya akıllı lens fiyatları ve akıllı mercek ücreti gibi konular hakkında detaylı bilgi almak için Prof. Dr. Elif Betül Türkoğlu Şen ile iletişime geçebilirsiniz.

Doktora Sorun!
Call Now Button