Akıllı Lens Sonrası Süreçler Nasıldır?

Akıllı lens ameliyatı genelde iki seansta yapılır. Bu seanslardan ilkinde gözlerden birine, ikinci seansta ise diğerine müdahale edilir. Böylece bireyin ilk gözündeki sargılar çıkana kadar diğer gözüyle çevresini görebilir. İkinci göze müdahale edildiğinde de ilk gözdeki sargılar çıkarılmış olur. Bu süreçte hastanın sağlıklı ve ideal bir şekilde iyileşebilmesi için dikkat etmesi gereken bazı noktalar vardır. Yazımızın devamında bu noktalara detaylı olarak değineceğiz.

Akıllı Lens Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

Akıllı lens ameliyatı yaptıran bireyler ameliyattan sonra özel bir odaya alınırlar. Burada dinlenirler ve anestezinin etkisinden çıkarlar. Gerekli kontroller tamamlandıktan sonra aynı gün taburcu edilirler. Akıllı lens ameliyatı yaptıran bireyler genelde 1 ila 3 gün içinde büyük oranda iyileşirler. Bu süreçte doktorlarının önerileriyle günlük yaşamlarına dönebilirler.

Akıllı Lens Sonrası Bulanık Görme Ne Kadar Sürer?

Akıllı lens sonrası bulanık görme sorunu ortaya çıkabilir. Bu sorun ameliyata bağlı ortaya çıkar ve yaklaşık 1 hafta kadar sürer. Bu süreçte bireyin görüşü git gide netleşir. Yani bu şikayet geçicidir. 1 ila 2 hafta içinde bireyin görüşü en ideal halini alır.

Akıllı Lens Ameliyatı Sonrası Yakını Görememe Olur Mu?

Akıllı lens ameliyatı sonrası birey bir süre yakını net bir şekilde göremeyebilir. Akıllı lens ameliyatı sonrası göz bölgesine bandaj yapılır. Bandajlar çıkarıldıktan sonra birey bir ila iki hafta kadar hafif bir bulanık görme sorununa sahip olabilir. Bahsi geçen süre içerisinde bu şikayet kendiliğinden ortadan kalkacaktır.

Akıllı Lens Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Akıllı lens ameliyatı sonrası dikkat edilmesi gerekenler arasında şunlar yer almaktadır:

  • Akıllı lens ameliyatı sonrası doktorun önerdiği süre boyunca dinlenilmelidir.
  • Ağır fiziksel aktivitelerden kaçınılmalıdır.
  • Bir süre araç kullanılmamalıdır.
  • Gözde yer alan bandajlar alındıktan sonra bir süre bölgeye su temas ettirilmemelidir.
  • Olası enfeksiyonları önlemek için göz çevresine bir süre elle temas edilmemeli.
  • Ameliyat sonrası bir süre güneş gözlüğü kullanmadan dışarı çıkılmamalı.
  • Tam iyileşme gerçekleşene kadar havuza veya denize girilmemeli.

Akıllı lens ameliyatı sonrası dikkat edilmesi gerekenler bu şekilde sıralanabilir.

Antalya Akıllı Lens Fiyatları 2023

Antalya akıllı lens fiyatları ve benzer konular hakkında detaylı bilgi almak için Prof. Dr. Elif Betül Türkoğlu Şen ile iletişime geçebilirsiniz.

Doktora Sorun!
Call Now Button