Akıllı Lensler Kaç Yıl Kullanılır?

Akıllı lensler yıllar boyu, güvenle kullanılabilen yapay dokulardır. Bireyler, akıllı lenslere ciddi bir fiziksel zarar gelmediği sürece akıllı lenslerini ömürleri boyunca kullanabilirler. Bazı göz içi lenslerin 20 yıl kadar kullanılması önerilir. Akıllı lensler içinse böyle bir sınırlandırma yoktur. Bu yüzden akıllı lensler diğer göz içi lenslere kıyasla çok daha avantajlıdırlar.

Akıllı Lenslerin Ömrü Ne Kadar?

Akıllı lensler, yıpranmaya dayanıklı, özel bir malzemeden yapılırlar. Bu yüzden rutin kullanımları sırasında zaman içerisinde yapılarında ciddi bir değişim meydana gelmez. Bu da akıllı lenslerin kullanım ömrünün fazla olmasına neden olur. Günümüzde akıllı lens tedavisi yaptırmış olan biri, akıllı lenslerini ömür boyunca, güvenli bir şekilde kullanabilir.

Akıllı Lenslerin Değiştirilmesi Gerekir Mi?

Akıllı lenslerin nadiren değiştirilmesi gerekir. Bu ihtiyaç, rutin dışı ve çok ciddi sorunlar sonrasında ortaya çıkar. Eğer birey bir trafik kazası veya kavga sırasında gözüne ciddi bir darbe alırsa akıllı lensler ve çevredeki diğer dokular zarar görebilir. Bu da akıllı lenslerin ideal bir şekilde çalışmasını önleyebilir. Bu durumda akıllı lenslerin yenileri ile değiştirilmesini gerektirebilir. Ancak bahsettiğimiz tarzda ciddi bir yaralanma meydana gelmezse akıllı lenslerin değiştirilmesine veya yenilenmesine gerek yoktur.

Antalya Akıllı Lens Fiyatları 2023

Antalya akıllı lens fiyatları ve akıllı mercek ücreti gibi konular hakkında detaylı bilgi almak için Prof. Dr. Elif Betül Türkoğlu Şen ile iletişime geçebilirsiniz.

Doktora Sorun!
Call Now Button