Akıllı Mercek Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Akıllı mercek ameliyatı iki farklı seansla yapılır. Seansların her birinde yalnızca bir göze müdahale edilir. Böylece gözlerden biri iyileşme sürecindeyken hasta diğer gözüyle çevresini rahatça görebilir. Akıllı mercek ameliyatı sırasında ilk olarak doktor, operasyonun yapılacağı göze anestezi etkisi olan göz damlası uygular. Bu göz damlası bireyin operasyon sırasında ağrı hissetmesini tamamen önler. Birkaç dakika içinde anestezi damlasının etkileri başlar ve ameliyatın bir sonraki aşamasına geçilir. Bu aşamada doktor, özel mikro cerrahi araçlar kullanarak hastanın gözüne 2 ila 3 milimetre civarında olan bir kesi açar. Bu kesiden gözde yer alan doğal merceğe ultrason dalgaları gönderilir. Ultrason dalgaları doğal merceği, diğer dokulara zarar vermeden sıvılaştırır. Daha sonra ise doktor sıvılaşan doğal merceği bulunduğu bölgeden alır. Yerine ise önceden hazırlanmış olan akıllı mercek yerleştirilir. Böylece akıllı mercek ameliyatı başarı ile tamamlanmış olur.

Akıllı Mercek Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Akıllı mercek ameliyatı 15 ila 20 dakika kadar sürer. Tedaviden sonra ise hastanın bir süre hastanede dinlenmesi gerekir. Ancak hastanın geceyi hastanede geçirmesine gerek yoktur. Aynı gün taburcu olur.

Akıllı Mercek Ameliyatı Tehlikeli Mi?

Akıllı mercek ameliyatı, tedaviye uygun birine; alanında uzman bir doktor tarafından, ideal koşullar altında yapıldığı takdirde son derece güvenlidir. Akıllı mercek ameliyatına bağlı gelişebilecek sağlık risklerinin meydana gelme ihtimalleri oldukça düşüktür. Bu risklerin başında da geçici göz kuruluğu şikayeti gelir.

Akıllı Mercek Ameliyatı Ağrılı Mı?

Akıllı mercek ameliyatının ilk aşamasında ameliyatın yapılacağı göze lokal anestezi damlası damlatılır. Yani operasyon ağrısız bir şekilde yapılır.

Antalya Akıllı Mercek Ameliyatı Fiyatları 2023

Antalya akıllı mercek ameliyatı fiyatları ve akıllı mercek ücreti gibi konular hakkında detaylı bilgi almak için Prof. Dr. Elif Betül Türkoğlu Şen ile iletişime geçebilirsiniz.

Doktora Sorun!
Call Now Button