Akıllı Mercek Zararlı Mı?

Akıllı mercekler, uygun kişiler tarafından kullanıldıklarında son derece faydalıdır ve kişilerin yaşam kalitesini önemli ölçüde arttırmaktadır. Bununla birlikte bazı bireyler akıllı mercek tedavisi için uygun değildirler. Mesela göz gelişimini tamamlamamış olan bireyler, dejeneratif miyop hastaları ve sarı nokta hastalığına bağlı retina hasarına sahip olan kişilere akıllı mercek tedavisi önerilmemektedir. Bu kişilerde akıllı mercek tedavisi amaçlanan olumlu etkileri ve beklentileri karşılayamayabilir, bazı durumlarda ise kişinin göz sağlığı için tehlikeli olabilir. Bu yüzden akıllı mercek tedavisi öncesinde göz doktorları, hastalarının bu tedaviye uygunluklarını detaylı olarak değerlendirilirler.

Akıllı Mercek Riskli Mi?

Akıllı mercek tedavisi sırasında veya bu tedaviye bağlı olarak gelişebilecek bazı riskli durumlar vardır. Bunlardan en yaygını, ameliyat sırasında gerçekleştirilen işlemler nedeniyle bireyde göz kuruluğu problemi görülmesidir. Göz kuruluğu bireyin yaşam kalitesini önemli ölçüde azaltan bir sorundur ancak çoğu zaman geçicidir ve var olduğu süre boyunca özel göz damlaları ile bireyin şikayetleri azaltılabilmektedir.

Akıllı Mercek Tehlikeli Mi?

Akıllı mercek bireyin göz sağlığı veya genel sağlığı için ciddi bir risk oluşturmaz, herhangi tehlikeli bir yan etkisi de yoktur. Ancak eğer bu tedavi, göz bağları zayıf olan ve akıllı mercek tedavisine uygun olmayan birine yapılırsa merceğin kaymasına bağlı olarak bazı göz sağlığı sorunları gelişebilir.

Antalya Akıllı Mercek Fiyatları 2023

Antalya akıllı mercek fiyatları ve akıllı mercek ameliyatı ücreti gibi konular hakkında detaylı bilgi almak için Prof. Dr. Elif Betül Türkoğlu Şen ile iletişime geçebilirsiniz.

Doktora Sorun!
Call Now Button