Göz İçi Lens Ameliyatı Riskleri Nelerdir?

Göz içi lens ameliyatı genel olarak güvenli bir tedavidir. Ancak bu tedavi, diğer tüm cerrahi veya medikal tedaviler gibi bazı riskler taşıyabilmektedir. Bu riskler arasında göz kuruluğu, ameliyat sırasında diğer göz dokularının zarar görmesi ve göz içi kanama gibi riskler yer almaktadır. Bahsi geçen risklerin meydana gelme olasılığı son derece düşük olsa da hasta bu riskler hakkında tedavi öncesinde bilgilendirilmelidir. Göz içi lens ameliyatına bağlı ortaya çıkabilecek göz kuruluğu gibi şikayetler genellikle geçicidirler ve devam ettikleri süre boyunca bireyin özel bir göz damlası kullanması ile bireyin hayat kalitesini etkilemezler.

Göz İçi Lensler Zararlı Mı?

Göz içi lenslerin zararlı olabileceği hasta grupları vardır. Ancak bu tedavinin zararlı olduğu anlamına gelmez. Eğer birey sarı nokta hastalığı gibi bir retina hastalığına sahipse göz içi lens tedavisi sonrası bazı göz sağlığı riskleri gelişebilir. Bu yüzden göz içi lens tedavisi veya katarakt tedavisi öncesinde bireyin göz sağlığı detaylı olarak değerlendirilir, bireyin ameliyata uygunluğu araştırılır.

Göz İçi Lens Ameliyatı Tehlikeli Mi?

Göz içi lens ameliyatı bazı hasta grupları için tehlikeli olabilse de alanında uzman bir doktor tarafından yapıldığı takdirde genel olarak güvenli bir operasyondur. Bu operasyonun veya tedavinin tehlikeli olabileceği kişiler mercek bağları zayıf olan bireyler ve sarı nokta hastalığına sahip bireylerdir.

Antalya Göz İçi Lens Ameliyatı Fiyatları 2023

Antalya göz içi lens ameliyatı fiyatları ve göz içi lens ücreti gibi konular hakkında detaylı bilgi almak için Prof. Dr. Elif Betül Türkoğlu Şen ile iletişime geçebilirsiniz.

Doktora Sorun!
Call Now Button