Göz İçi Lens Nasıl Takılır?

Göz içi lensler, oldukça kısa süren ve ağrısız bir operasyon yardımıyla gözlere yerleştirilirler. Bu operasyon sırasında ilk olarak gözlere, bölgedeki dokuların ağrı hissetmesini önleyen bir göz damlası uygulanır. Daha sonra ise özel cerrahi teknikler kullanılarak hedef göz bölgesine 3 milimetre boyutlarında bir kesi açılır. Bu kesi yolu ile gözde yer alan doğal lens çıkarılır ve yerine göz içi lens yerleştirilir. Göz içi lens tedavisi sırasında, gözde yer alan doğal lensi çıkarabilmek için ultrason dalgaları veya lazer işlemleri tercih edilebilir. Bahsi geçen işlemlerin tamamlanması ile birlikte tedavi son bulur.

Göz İçi Lens Ne Kadar Sürede Takılır?

Göz içi lens takımı, FAKO olarak isimlendirilen özel bir teknikle yapılmaktadır. Bu teknik ile yapılan göz içi lens ameliyatları genellikle 15 ila 20 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanmaktadır. Bazı durumlarda uygulamanın biraz daha uzun sürmesi mümkün olabilir. Doktorunuz konu hakkında sizi detaylı olarak bilgilendirecektir.

Göz İçi Lens Kayması Mümkün Mü?

Göz içi lens tedavisi kapsamında gözlere yerleştirilen lenslerin, çeşitli etmenlere bağlı olarak ideal yerinden ayrılması veya kayması çok zor ve nadir bir durumdur. Yine de bu gibi olumsuz bir durumdan sakınmak isteyen bireylere gözlerini ve göz çevrelerini fiziksel travmalara karşı özenle korumaları önerilir. Göze alınan fiziksel bir darbe, göz içi lensi ideal konumunda tutan dokulara zarar verebilir ve buna bağlı olarak da göz içi lens kayması meydana gelebilir.

Antalya Göz İçi Lens Fiyatları 2023

Antalya göz içi lens fiyatları ve göz içi akıllı mercek ücreti gibi konular hakkında detaylı bilgi almak için Prof. Dr. Elif Betül Türkoğlu Şen ile iletişime geçebilirsiniz.

Doktora Sorun!
Call Now Button