Göz İçi Lenslerin Kullanım Ömrü Ne Kadar?

Göz içi lenslerin bazı türleri 20 yıllık sorunsuz bir kullanım ömrü vaat etmektedir. Bazı silikon yapılı göz içi lensler ise bireyin ömrü boyunca, herhangi bir sorunla karşılaşılmadan kullanılabilmektedir. Bu süreçte seçilen göz içi lenstin markası ve yapısı son derece önemlidir. Doktorunuz göz içi lens seçimi sürecinde sizi özenle yönlendirecek ve en uygun seçimi yapmanıza yardımcı olacaktır.

Göz İçi Lenslerin Değiştirilmesi Gerekir Mi?

Göz içi lensler, lens yapısı ciddi bir hasar almadıkça değiştirilmezler. Göz içi lenslerin zaman içerisinde, değiştirilmeyi gerektirecek kadar yıpranması mümkün değildir. Bu yüzden normal kullanım nedeniyle değiştirilmeleri gerekmez. Ancak bazen çok şiddetli göz hasarlarına yol açan fiziksel travmalar, kazalar veya göze yabancı cisim kaçması gibi vakalar sonucu göz içi lensler ciddi ölçüde hasar alabilirler. Bu durumda da göz içi lenslerin değiştirilmesi gerekebilir. Doktorunuz bu gibi konular hakkında sizi detaylı olarak bilgilendirecektir.

Göz İçi Lensler Kaç Yıl Kullanılır?

Akıllı lensler gibi göz içi lensler genellikle ömür boyu kullanılırlar. Bazı göz içi lensler ise 20 yıla kadar sorunsuz kullanım ömrü sunarlar.

Ankara Göz İçi Lens Fiyatları 2023

Antalya göz içi lens fiyatları ve göz içi akıllı mercek ücreti gibi konular hakkında detaylı bilgi almak için Prof. Dr. Elif Betül Türkoğlu Şen ile iletişime geçebilirsiniz.

Doktora Sorun!
Call Now Button